PIŁKARKI TRZECIE W WOJEWÓDZTWIE

     Dnia 05.05.2016r. w Rumii, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt.

W zawodach wzięło udział 6 zespołów, a zwycięzcą turnieju została drużyna dziewcząt z naszego Gimnazjum, która obroniła tytuł zdobyty w roku ubiegłym i awansowała do Półfinału Wojewódzkiego.

    W rozgrywkach grupowych, piłkarki z Luzina, wygrały 3:0 z Kostkowem oraz 5:1 z Rumią. W półfinale pokonały Wejherowo 1:0. W finale przyszło im się zmierzyć z Gimnazjum z Bolszewa, był to najbardziej wyrównany mecz tego turnieju. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1. O zwycięstwie w całym turnieju zadecydowały rzuty karne, które nasze zawodniczki wygrały 2:0.
    Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt odbył się 12.05.2016r. na boisku przy Gimnazjum w Łebuni. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiego.
    W rywalizacji wzięły udział 4 drużyny, które reprezentowały powiaty: wejherowski, kartuski, pucki oraz lęborski. Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum była faworytem zawodów i potwierdziła to na boisku, wygrywając kolejno: 1:0 z Szymbarkiem, 2:0 z Cewicami i 3:0 z Darżlubiem.
    Po zajęciu pierwszego miejsca w Półfinale Wojewódzkim, zawodniczki z naszego gimnazjum wzięły udział w Finale Wojewódzkim. Zawody te odbyły się 17.05.2016r. w Gdyni, uczestniczyło w nich 6 najlepszych zespołów z województwa Pomorskiego. Piłkarki z Luzina, w rozgrywkach grupowych zajęły drugie miejsce, a rywalizowały w nich z Gdynią i Gdańskiem. W meczu o trzecie miejsce pokonały Pruszcz Gdański 1:0.

 

 

Skład zespołu:
Julia Damps, Weronika Mutke, Sandra Lesner, Weronia Kalbarczyk, Kornelia Lademann, Karolina Płotek, Julia Lidzbarska, Ewelina Barra, Sara Pendowska, Paulina Czoska, Katarzyna Wenta, Wiktoria Piepiórka, Magda Groth, Julia Hebel.