Nasi uczniowie najlepszymi chemikami w powiecie!

   W środę 18 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie,  uczniowie gimnazjów powiatu,  rywalizowali w IX Turnieju Chemicznym im. Jakuba Wejhera.

Konkurs rozpoczął się testem z wiedzy ogólnej, co pozwoliło wyłonić trzy najlepsze drużyny, wśród których znaleźli się nasi uczniowie.

Drugi i trzeci etap konkursu był bardzo zacięty, a uczniowie musieli sobie poradzić z zadaniami z zakresu: projektowania i wykonywania doświadczeń, formułowania i wyciągania wniosków, odczytywania i analizowania danych podanych w formie wykresu oraz z zakresu wyszukiwania zależności przyczynowo-skutkowych. Zadania nie należały do prostych, ale uczniowie byli świetnie przygotowani, co sprawiło, iż poziom konkursu był wysoki. Ostatecznie bezapelacyjnie pierwsze miejsce zdobyła drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Radosław Gryczewski, Dawid Ptach, Kacper Olszewski.                                                                      Wspaniałej trójce gratulujemy ogromnej wiedzy chemicznej i życzymy dalszych sukcesów.