Tenis stołowy – VI miejsce w Polsce

     W dniach 19- 21. 05.2016  w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie k/ Zielonej Góry odbyły się Ogólnopolski Turniej Szkół Gimnazjalnych w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i  Chłopców.

Prawo startu w tych zawodach mieli zawodnicy zajmujący I i II miejsce na zawodach Wojewódzkiej Gimnazjady w Drużynowym Tenisie Stołowym.

W grupie dziewcząt województwo pomorskie reprezentowało Gimnazjum nr 18 z Gdańska, oraz Gimnazjum Publiczne w Luzinie. W skład naszej drużyny wchodzi: Katarzyna Płotka kl. III b i Magdalena Płotka kl. II b. Zespoły  zostały rozstawione na podstawie list rankingowych PZTS (junior). Dziewczęta naszego Gimnazjum trafiły do grupy B w której wywalczyły sobie prawo do gry w następnej rundzie pokonując m.in. Gimnazjum im ks Karola Wojtyły z Niegowic (woj. Małopolskie) 3:0,oraz Publiczne Gimnazjum ze Strzelec Opolskich (woj. Opolskie) 3:0 . W kolejnej  rundzie nie udało się pokonać  zespołu  z Ginazjum im Jana Pawła II z Kolna (woj. Podlaskie) 3:1 . O awans do pierwszej szóstki dziewczyny zmierzyły się z Gimnazjum Jana Pawła II z Polkowic, wygrywając ten mecz 3:2. Ostatecznie Kasia i Magda zajęły VI miejsce  na 20 zespołów zgłoszonych do turnieju.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tenisistkom.

Opiekun grupy Barbara Kędra