Młodzież Zapobiega Pożarom

      W dniu 7 kwietnia 2016 r. w Wejherowie w budynku Starostwa odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Pierwsze miejsce w tym konkursie zdobył uczeń klasy 1d Szymon Skiba, jak również wysoką lokatę uzyskała uczennica z klasy 1f Magdalena Jarzembińska. 

    Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, tradycji ruchu strażackiego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym.

Gratulujemy Szymonowi, Magdalenie i wszystkim uczestnikom.

                                                                                                        Marek Hinz