PIŁKARKI W POZNANIU

  28.05.2016r. w Poznaniu odbył się Finał Makroregionalny turnieju Coca Cola Cup, do którego nasze gimnazjalistki zakwalifikowały się po wygraniu dwóch rund eliminacyjnych.

W zawodach wzięło udział 16 drużyn z województw: Pomorskiego, Zachodniopomorskiego, Lubuskiego i Wielkopolskiego.

      W pierwszym meczu grupowym nasze zawodniczki zmierzyły się z gimnazjum z Karlina. Był to bardzo zacięty i emocjonujący pojedynek. Losy tego, jak się później okazało decydującego meczu, ważyły się do ostatnich sekund, ostatecznie niestety przegraliśmy 4:3. W kolejnym meczu piłkarki z naszego gimnazjum łatwo pokonały Karlino 6:1. W ostatnim meczu grupowym zawodniczki z Luzina uległy faworytkom z Konina 2:0. W końcowej klasyfiacji nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w grupie. Choć nie dało to prawa gry w ćwierćfinale, to dziewczyny pokazały, że mogą grać jak równy z równym z najlepszymi drużynami z innych województw.

 

Skład zespołu:

 

Julia Damps, Weronika Mutke, Sandra Lesner, Weronia Kalbarczyk, Kornelia Lademann, Karolina Płotek, Julia Hebel, Julia Lidzbarska, Ewelina Barra, Oliwia Pendowska.