Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

23 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 dla  uczniów klas trzecich naszego gimnazjum. Na pożegnanie wysłuchaliśmy Gaude Mater Polonia, a także Balladę na pożegnanie w wykonaniu zespołu wokalno-muzycznego Gimnazjum im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich.

Popłynęły podziękowania dla nauczycieli i pracowników administracji naszej szkoły:Przyszliśmy tu trzy lata temu. Świat wtedy wydawał nam się całkiem inny. Wszystko wokół było piękne i pełne kolorów. Wychodzimy stąd dojrzalsi, pełni doświadczeń, posiadając większy bagaż wiedzy. Przez te trzy lata odbyliśmy podróż, podczas której to właśnie Wy nauczyliście nas, jak żyć i jak wykorzystywać własne zdolności. Za to Wam z całego serca dziękujemy. 
        Dziękujemy również innym pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do tego, iż czas tutaj upłynął w miłej atmosferze, czystości i porządku
.

Wręczono nagrody książkowe uczniom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a także  puchary za osiągnięcia sportowe.

Natomiast 24 czerwca żegnaliśmy klasy pierwsze i drugie naszego gimnazjum. Wakacje, to nie tyko bezmyślne trawienie czasu, ale to czas refleksji i wypoczynku – mówił na mszy św. ks. Doroszewski.

Następnie udaliśmy się do gimnazjum, gdzie zakończenie roku przybrało formę bardzo innowacyjną tzn; piknikową – uczniowie siedzieli na kocach na trawie, natomiast  w tle było słychać fanfary dla wyróżnionych i nagrodzonych za najwyższą średnią ocen, a także za osiągnięcia w innych kategoriach: zawodach sportowych, konkursach polonistycznych, muzycznych, informatycznych. W tych plenerowych warunkach Dyrektor życzył wszystkim bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku.

                                                                                                                                

K. Lewna