Gimnazjaliści czytają po kaszubsku

     20 września 2016 roku w czytelni Biblioteki Gminnej im. Leona  Roppla  w Luzinie przeprowadzono etap gminny III Regionalnego Kònkùrsu dlô Czëtińców „Méster Bëlnégò Czëtaniô”.

Wśród uczestników nie zabrakło gimnazjalistów, którzy zaprezentowali się  rewelacyjnie. Komisja konkursowa w składzie:  Teofil Sirocki, Joanna Białk, Krystyna Lewnapierwsze miejsce przyznała uczennicy klasy II c Aleksandrze Nowickiej, na drugim miejscu uplasował się Jakub Hinz z klasy I a, trzecie miejsce przypadło Adrianie Bobkowskiej z I b, natomiast IV miejsce otrzymał Radosław Gruba z klasy III h. Gimnazjaliści ponownie zmierzą się z trudnym językiem kaszubskim podczas etapu powiatowego ww. konkursu, przygotowując czytanie opowiadań Bolesława Borka z książki „Lesôcczé pówiostczi ë jiné dokôzë”. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 M. Bistroń