Dzień z wyrazami wdzięczności

     W czwartek 13 października  pracownicy gimnazjum, a więc dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji brali udział w uroczystej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej.

    Zgromadzeni obejrzeli część artystyczną pod przewrotnym tytułem: „Nasz szkolny raj”, na którą składały się trzy scenki  - skecze kabaretowe nawiązujące w swej tematyce do życia szkolnego bliskiego gimnazjalistom. Całość przepleciona była  odpowiednio sparafrazowanymi tekstami popularnych  i melodyjnych piosenek typu:„Bałkanica”, „Jak dobrze nam wycierać kurze” czy „ Nauczycielu…” na melodię „Mój przyjacielu”.

     Uświetnienia  tego pięknego dnia podjęli się uczniowie : K. Tobias,(IIc), K. Maszota( IId), E. Cyman (IId) A. Nowicka (IIc), R. Kryża (III d), M. Nadolska (IIId), A. Chomicz, (IIIa),M. Jarzembińska (IIIa), M. Magulska(IIIa), W. Piepiórka  (IIIa) oraz   uczennice należące do szkolnego zespołu wokalnego. Nad częścią artystyczną czuwały panie: N. Kupska i G. Kulas, nad oprawą muzyczną p. Z. Meyer zaś dekoracje wykonała p. A. Treder.

      Dopełnieniem uroczystości był zabawny quiz „na inteligencję”, do którego dzielnie stanęli p. Alina Koczorska i p. Piotr Sonnenberg, odpowiadając na specjalnie z tej okazji przygotowane przez uczniów pytania. Nagrodą za udział  w zabawie były ręcznie wykonane laurki i słodkości. Nie zabrakło też kwiatów i ciepłych życzeń od całej społeczności uczniowskiej.

                                                                                                                                              G. K.