Emocje w unihokeju

      Dnia 28.10. 2016 w hali sportowej MOSiR w Rumi odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Unihokeju Chłopców.

 

W zawodach udział wzięło siedem zespołów. Gimnazjum z Luzina rywalizowało w grupie z Redą oraz Bolszewem. Z obiema drużynami Luzino pewnie wygrało 2:0 awansując z pierwszego miejsca do rundy półfinałowej.

W półfinale po wyrównanej pierwszej połowie Luzino przegrało ostateczne z drużyną ze Strzebielina 0:2.

W walce o trzecie miejsce drużynie z Luzina znowu przyszło się zmierzyć z zawodnikami z Bolszewa. Po bardzo wyrównanym meczu, który zakończył się remisem 1:1 o zwycięstwie miały zadecydować rzuty karne. Po pełnych emocji 3 seriach, w których nikt nie mógł strzelić bramki, Luzino przełamało się strzelając ostatecznie i zdobywając tym samym brązowe medale.

Skład drużyny Luzina:

Przemysław Foigt, Marcin Skrzypkowski, Miłosz Gruba, Wojciech Jarosz, Zbigniew Hinc, Dawid Pikulski, Grzegorz Lupa, Dawid Licau, Benjamin Gruba, Norbert Wejher, trener: Karol Pionke


K. Pionke