Półfinał Wojewódzki w Badmintonie

          W piątek 9 listopada odbył się w Szemudzie kolejny etap rozgrywek szkolnych: Półfinał Wojewódzki w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców.

Jak już pisaliśmy wcześniej awans do tych rozgrywek otrzymały między innymi dziewczęta z luzińskiego gimnazjum oraz dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Sychowie. Obie grupy dziewcząt pokonały wcześniej wszystkie swoje rywalki z powiatu wejherowskiego i uzyskały prawo reprezentowania naszego powiatu w półfinale wojewódzkim. Na szczeblu półfinału prawo startu mają zwycięzcy Mistrzostw Powiatowych z czterech powiatów: wejherowskiego, kartuskiego, lęborskiego i puckiego. Podobnie jak w Mistrzostwach Powiatu tak i tym razem rozegrano cztery kategorie wiekowe. W trzech kategoriach wiekowych awans z półfinału do finału wojewódzkiego otrzymały reprezentacje powiatu puckiego, w którym to powiecie od wielu lat badminton stoi na bardzo wysokim poziomie. Jednak w kategorii dziewcząt gimnazjum niepokonana została reprezentacja Gimnazjum z Luzina i to nasze dziewczęta w tej kategorii wiekowej otrzymały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się już 18 listopada w Gniewie. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Sychowie w swojej kategorii wiekowej zajęły II miejsce.

 

Skład reprezentacji luzińskiego gimnazjum:

- Wiktoria Piepiórka

- Dominika Kankowska

- Kinga Motyka

- Nicole Hukałowicz

- trener: Wiesław Szmidtka

 

Gratulujemy więc naszym dziewczętom i życzymy sukcesów w finale.

 

WS