23 uczniów wyróżnionych przez Marszałka

     Dnia 14.12.2016r. w gmachu Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Stypendialna.

W trakcie Gali zostały wręczone stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017, w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży  z województwa pomorskiego.

Taką nagrodą zostało  wyróżnionych 23 uczniów Gimnazjum Publicznego w Luzinie.

Stypendium jest wyróżnieniem oraz  motywacją do dalszych działań i realizacji planów związanych z rozwojem zainteresowań oraz pasji uczniów. Młodzież realizuje się w nauce i sporcie. Przyznane stypendia są wykorzystywane przez uczniów  na zajęcia dodatkowe z języków obcych, na zajęcia nauki śpiewu czy nauki jazdy konnej. Pozyskane fundusze przeznaczone są również na dodatkowy sprzęt służący do realizowania ich marzeń i ambicji.

Stypendyści aktywnie włączają się w życie społeczności szkolnej i lokalnej.  Biorą udział w konkursach (Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej, Konkurs Pieśni Bożonarodzeniowej, Wojewódzki Festiwal Piosenki Kaszubskiej - „Kaszëbsczé Spiéwë”)  i akademiach (Dzień Nauczyciela, Święto 11 Listopada).  Młodzież wyróżniona stypendium uświetnia swą obecnością spotkania luzińskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego.

Dzięki stypendium uczniowie mają również możliwość  uczestnictwa  w organizowanych dla nich wycieczkach do ciekawych miejsc w regionie.

 

B. Ś.-Ł.