Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

           Miłą niespodziankę sprawili uczniowie naszej szkoły Magda Bartecka, Julia Mielke, Ola Julkowska, Dominika Wielewicka i Bartek Hinz podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie.

Na początku grudnia własnoręcznie przygotowali drobne upominki dla seniorów w postaci bałwanków wykonanych ze skarpetek i masy solnej. Następnie wraz z rodzicami je zapakowali i dołożyli do nich słodycze. 20 grudnia, tuż przez świętami Bożego Narodzenia, pojechali z p. Anną Miotk i p. Aliną Koczorską aby obdarować mieszkańców wejherowskiego DPS. Na miejscu przyjęła ich p. Danuta Taube, mama naszego ucznia Karola, oraz siostry Albertynki, które prowadzą ten dom. Mieszka tam 74 podopiecznych. Są to osoby starsze, schorowane i często samotne. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z najstarszą z pań, która ma 97 lat. Wchodzili w czapkach mikołaja do kolejnych pokoi, i zostawiali mieszkańcom upominki, składając przy ty świąteczne życzenia. Łzy szczęścia się nie kończyły, tak samo jak słowa podziękowania za pamięć. Po wyjściu, Magda powiedziała, że na początku wszyscy byli zestresowani, bo nie wiedzieli czego się spodziewać, jednak gdy starsze osoby obdarowały ich swoim ciepłem i miłością, to zrozumieli że nie ma się czego bać. Jesteśmy pewni, że to doświadczenie młodzie zapamięta na długo. Na pewno mają poczucie spełnienia, że mogli komuś sprawić radość i poświęcić mu swój czas.  

 

Aleksandra Julkowska/Magdalena Bartecka