Wyśpiewaliśmy I nagrodę

       13 stycznia 2017r. w Gimnazjum w Szemudzie odbył się po raz dwunasty Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej.

Celem Konkursu jest ukazanie piękna i wartości kultury kaszubskiej i popularyzacja kolęd kaszubskich.

Naszą szkołę reprezentowała solistka Nikola Neumüler, która zdobyła wyróżnienie.

W kategorii zespół zaśpiewała grupa wokalna w składzie : Julia Brzozowska IIIa, Marta Magulska  IIIa, Alicja Szmuda Ib, Julia Bojke IIj, Julia Maciejewska IIIh, Sara Hampel IIIh, Karina Hallmann IIIh, Oliwia Woss IIIb, Paulina Gębala IIIg, Karolina Teclaf IIIi, Ewelina Socha Ib, Martyna Brzeska IId. Uczennice wykonały dwa  utwory pt. „Witôme Cebie, Jezesku” Edmunda Lewańczyka oraz „Jezesku, jedz w te stronë” Jerzego Stachurskiego.

Wymagające jury oceniało w 4 osobowym składzie : Aleksandra Kucharska – Szefler, Tomasz Fopke , ks. Robert Kaczorowski oraz Witosława Frankowska.

Zespół wokalny oraz solistka byli oceniani w połączeniu z kategorią szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce przyznano naszemu zespołowi, co było dużym wyróżnieniem, ponieważ poziom artystyczny konkursu był bardzo wysoki i wyrównany.

Ponadto otrzymaliśmy dodatkowe wyróżnienie – Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Rady Chórów Kaszubskich.

Co roku jury ocenia nasz artyzm przyznając wysokie nagrody, bardzo nas to cieszy i motywuje do dalszej pracy. Serdecznie gratuluje i życzę swoim uczennicom dalszych sukcesów w pracy artystycznej.

                                                                                                                                      Z. Meyer