Pierwsze miejsce w piłce nożnej chłopców

  W środę 15.02.2017r. w Linii odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Futsalu Chłopców.

Na zawody stawiło się siedem zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Nasze Gimnazjum rywalizowało w grupie B z Choczewem i Redą. Do grupy B rozlosowane zostało Gimnazjum z Linii, Wejherowa, Bolszewa i Kostkowa .

W pierwszym meczu grupowym Gimnazjum z Luzina, mimo optycznej przewagi, przegrało z Choczewem 0:1. W kolejnym Meczu nasi zawodnicy, aby wyjść z grupy, musieli pokonać Redę różnicą dwóch bramek. Wykonali zadanie z nawiązką wygrywając 4:0, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce w grupie.
W półfinale piłkarzom z Luzina przyszło się zmierzyć z Bolszewem, które zajęło drugie miejsce w grupie A. Luzinianie, po bardzo dobrym meczu, wygrali 2:0 i awansowali do finału. O zwycięstwo w całym turnieju nasi gimnazjaliści zagrali z Kostkowem. Mecz zakończył się wynikiem 0:0 i o wygranej zadecydowały rzuty karne, w których nasza drużyna pokonała rywali 3:1.

 

Skład zespołu:

Miłosz Grubba, Łukasz Michałek, Łukasz Mielewczyk, Wiktor Droździel, Zbyszek Hinc, Dominik Owczarzak, Bartosz Neumuller, Wojtek Jarosz, Karol Taube, Damian Splitthof.