II miejsce w Konkursie Biblijnym

      Po raz XIII odbył się Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda, organizowany przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej oddział w Rumi, przy patronacie honorowym Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, współfinansowany przez Energę Spółkę Akcyjną.

Do Konkursu przystąpiło również nasze gimnazjum, tym razem konkurs dotyczył Ewangelii Św. Mateusza. Po etapie klasowym który odbył się w zeszłym roku, 12.01.2017r. przeprowadzono etap szkolny, brało w nim udział 17 uczniów z najlepszymi wynikami. Do kolejnego etapu przeszły trzy osoby: Kamila Treder z III c uzyskując najwięcej punktów, bo aż 60 na 64 możliwe i Radosław Gruba z III h wraz z Karolem Damps z III b.

Etap Rejonowy odbył się 10.03.2017 r. w Wejherowie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, przy ul. Strzeleckiej. Po ciężkich zmaganiach nasi uczestnicy wyszli zwycięsko. Radek i Karol otrzymali dyplom finalisty, a Kamila ex aequo zajęła drugie miejsce, tym samym przechodząc do kolejnego etapu wojewódzko - metropolitalnego, który odbędzie się 13.05.2017r. w Rumi.

 Gratulujemy uczestnikom wspaniałych wyników, a za Kamilę trzymamy kciuki w kolejnym etapie. Wszystkich zachęcamy do lektury Pisma Świętego.

 

Katecheta Gimnazjum im. Pisarzy Kaszubsko - Pomorskich Ks. mgr lic. Grzegorz Daroszewski