Turniej BRD - srebrny medal

Tradycyjnie organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym była Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania – wszystkie dyscypliny zorganizowano i przeprowadzono na bardzo wysokim poziomie. Podczas tegorocznego turnieju drużynę z Gimnazjum Publicznego im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich z Luzina reprezentowali uczniowie: Aleksander Biernat kl. 2d, Jakub Langa kl. 2d oraz Szymon Skiba kl. 2d.

Przebieg zawodów  jest naprawdę bardzo ciekawy i widowiskowy. Wszystko rozpoczyna się już od samego przyjazdu i zgłoszenia zawodników tj. losujemy nr startowy drużyny. Pierwszą  konkurencją dla całej drużyny, jest test z zakresu zasad ruchu drogowego, potem cała drużyna udziela pomocy przed medycznej. Kolejne zmagania rozpoczynają się w „miasteczku ruchu drogowego”, tutaj każdy z zawodników losuje kolejność dojazdu do punktu kontrolnego i jazda…… a panowie policjanci niczego nie przeoczą. Potem zawodnicy udają się na tzw. „tor przeszkód”, gdzie mają do pokonania niesamowite utrudnienia i to pod bystrym okiem arbitrów. Jest to bardzo widowiskowa konkurencja gdzie zawodnicy pokazują wręcz akrobatyczne umiejętności. Ostatecznie zdobyliśmy drugie miejsce z którego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Opiekun drużyny

Marek Hinz