Żywa lekcja historii w Ratuszu Wejherowskim

 Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Luzinie 10.05.2017r. wzięli udział w żywej lekcji historii, która została zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną im. Aleksandra Majkowskiego  w Wejherowie z okazji Dnia Bibliotek.

   Żywą  lekcję prowadził nasz długoletni nauczyciel Andrzej Janusz, który wydał książkę pt. ,,Strzebielino - Historia kaszubskiego zaścianka rycerskiego 1316 - 1945.''Książka opowiada o historii naszej małej ojczyzny  i ludzi tu żyjących.

Dla naszych gimnazjalistów było to ciekawe doświadczenie, ponieważ całe wydarzenie transmitowano na żywo dzięki łączom internetowym. Uczniowie, którzy pozostali w szkole, mogli aktywnie uczestniczyć w tej lekcji, pisząc komentarze, czy zadając pytania dotyczące omawianej monografii.

Te ciekawe zajęcia prowadzone były w formie wykładu Pana Andrzeja Janusza połączonego z prezentacją map i zdjęć zamieszczonych w książce. Uczniowie na podstawie uzyskanych informacji wypełniali kartę pracy i odpowiadali na pytania. Na koniec lekcji uczestnicy spotkania, jak i internauci mogli zadać autorowi książki pytania. Uczniów ciekawiły okoliczności powstania książki, fakty w niej zawarte oraz ciekawostki architektoniczne, które pozostały do dzisiejszych czasów.

Żywa lekcja historii uświadomiła gimnazjalistom, że warto znać dzieje naszych przodków i historię regionu, w którym żyjemy. Poznali też możliwości, jakie niosą nowe technologie informatyczne  i komunikacyjne w nauce.

I. Maszota