UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS TRZECICH 2016/2017

 Uroczystość prowadziła wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Agata Nastały, która w imieniu uczniów podziękowała całemu Gronu Pedagogicznemu za poświęcony trud oraz za przekazaną wiedzę.

Wyrazem wdzięczności absolwentów były piękne czerwone róże.

      Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, który zwracając się do uczniów powiedział:
    Życie człowieka jest jak księga, w której zapisywane są różne wydarzenia, nasze słowa, uczucia, myśli, przeżycia, modlitwy, lęki i stany szczęścia - po prostu wszystko, co nas spotyka.
     Życie człowieka jest jak księga, w której zapisaliście swoje 3 lata edukacji w gimnazjum, zapisaliście 3 lata życia.
     Życzę wam, abyście byli ludźmi pogodnymi. Człowiek pogodny to ten, który na wszystko, co przeżył zgodził się! Przyjął prawdę o sobie. Człowiek pogodny z taką samą gotowością przyjmuje pochwały i naganę, z tą samą odwagą odkrywa w sobie zalety i wady. Cechuje go piękna zgoda na siebie, akceptuje siebie.
     Człowiek pogodzony ma swoje zdanie, ale nie jest przekorny, uparty, sztywny. Zna swoją wartość. Staje się człowiekiem dojrzałym.
   Okres edukacji w Luzinie za Wami. Staraliśmy się dobrze przygotować Was do życia dojrzałego. Powinniście sobie poradzić. Chciałbym, abyście przyjęli sukcesy, jak i pogodzili się z porażkami minionych 3 lat. Jestem wdzięczny nauczycielom, wychowawcom, wszystkim pracownikom szkoły za starania, trud, troskę o Waszą przyszłość!
    Bądźcie ludźmi pogodnymi, gotowymi do przyjęcia tego, co przyniesie przyszłość! Wszystkiego dobrego!
   Z kolei wychowawcy klas wręczyli najzdolniejszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za sukcesy w nauce i osiągnięcia w konkursach przedmiotowych.
     Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna przygotowana przez panią Aleksandrę Czerwonko, która w zabawny sposób przedstawiła najważniejsze wydarzenia z życia poszczególnych klas. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat.
  Na zakończenie uroczystości dyrektor Kazimierz Bistroń podziękował wychowawcom klas trzecich, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i włożony trud, a uczniom życzył dalszych sukcesów.
  Uroczystość uświetnił piękny śpiew chóru szkolnego pod kierunkiem pani Zofii Meyer.
    Mamy nadzieję, że trzecioklasiści będą mile wspominać lata spędzone w gimnazjum. Dyrektor, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły życzą im powodzenia w podejmowaniu życiowych decyzji.

 

 

I.K.