Najlepsze w badmintonie

 

FOTA73CWe wtorek 3 października 2017 odbyły się w Szemudzie Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie dla Szkół rocznik 2002-2004. Są to roczniki II i III klasy gimnazjum połączone z VII klasą szkoły podstawowej. W zawodach powiatowych startują reprezentacje dziesięciu gmin z terenu powiatu wejherowskiego.
 
 

 Ze względu na obowiązujące kategorie wiekowe gminę Luzino reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie (czyli szkoła z ulicy Mickiewicza – dawne gimnazjum). Luzińskie zawodniczki nie zawiodły i utrzymały zeszłoroczny tytuł mistrza Powiatu. Kolejny rok z rzędu zdobyły złoty medal i awans do rozgrywek półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się już za tydzień 10 października. O wysokiej formie luzińskich zawodniczek świadczy fakt, że na tych zawodach nie oddały ani jednego seta, wygrywając wszystkie mecze do zera.

Wyniki zawodów powiatowych:

- 1 msc - SP nr 2 w Luzinie
- 2 msc - SP nr 6 w Wejherowie
- 3 msc – SP nr 1 w Rumi
- 4 msc – SP w Bolszewie
- 5 msc – SP w Bojanie

Skład zwycięskiej drużyny to:

- Hukałowicz Nicole - III b
- Motyka Kinga - III b
- Dampc Mariola - II h
- Modrzejewska Agnieszka - VII j

Zawodniczki otrzymały medale, puchar oraz pierwszy po reformie oświaty dyplom dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie. Gratulujemy oraz życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach, gdzie spotkają się reprezentacje czterech powiatów: wejherowskiego, lęborskiego, puckiego i kartuskiego.

 

WS