Bëlny w rodny mòwie

8 Listopada 2017 r. w czytelni Biblioteki Gminnej im. Leona Roppla odbyły się eliminacje gminne konkursu czytelniczego w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Konkurs o randze wojewódzkiej odbywa się już po raz czwarty.

Uczniowie mieli do przeczytania teksty trzech autorów: Jerzego Sampa „Zaklãtô stegna”, Janusza Mamelskiego „Mack” oraz Jana Dżeżdżona „Browãdë”. Do eliminacji gminnych przystąpiło łącznie 27 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Doskonale wypadli uczniowie naszej szkoły. W kategorii IV – VII 1. miejsce zajęła Anna Nowicka, 2. miejsce Otylia Dampc, natomiast trzecią lokatę zdobyła Weronika Bonk. W kategorii gimnazjum 1. miejsce przypadło Aleksandrze Nowickiej, zaś lokata 2. dla Jakuba Hinza. Uczniowie, którzy zajęli miejsca od I do III w każdej kategorii wiekowej będą reprezentować gminę Luzino podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się w wejherowskim muzeum. Nagrodzonym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

M.B.