Z sukcesem w powiecie...

17 listopada 2017 r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się eliminacje powiatowe IV Regionalnego Konkursu Dlô Czëtińców Méster Bëlnégò Czëtaniô .

Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła opowiadań Janusza Mamelskiego „Mack” w kategorii klas IV - VII oraz „Brawãdów” Jana Dżeżdżona w kategorii gimnazjum. Doskonale spisali się uczniowie naszej szkoły. W kategorii SP IV – VII 1 miejsce zajęła Anna Nowicka, zaś 2. miejsce przypadło Weronice Bonk.

Wśród gimnazjalistów 2. miejsce zajęła Aleksandra Nowicka. Wszystkie wymienione uczennice doskonale poradziły sobie z trudnymi tekstami w języku kaszubskim i będą reprezentować powiat wejherowski w finale wojewódzkim 15 grudnia 2017 r. Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

M.B.