Spotkanie z Mistrzem Olimpijskim - Adamem Korolem

W czwartek 04.01.2018r. Szkołę Podstawową nr 2 im. prof. Gerarda Labudy odwiedził wybitny sportowiec. Był nim polski wioślarz, pięciokrotny olimpijczyk- mistrz olimpijski z Pekinu, czterokrotny mistrz świata, a także były minister sportu i turystyki oraz poseł na Sejm VIII kadencji, Adam Korol. Tak wyjątkowy gość odwiedził naszą szkołę, dzięki Pani Andżelice Miotk i uczniom, realizującym projekt edukacyjny „Polscy złoci medaliści olimpijscy”.

Podczas spotkania z młodzieżą, Adam Korol powiedział kilka słów o sobie, po czym uczniowie: Kacper Miotk, Jakub Konkol i Kamil Baranowski przeprowadzili z nim wywiad. Zgromadzona młodzież z zainteresowaniem wysłuchała ciekawych odpowiedzi, następnie sami mieli okazję zadać pytania mistrzowi olimpijskiemu oraz obejrzeć jego złoty medal z Pekinu. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymać autograf od naszego gościa.