14 stycznia w Czeczewie

14 stycznia 2018 r. zespół wokalny naszej szkoły wziął udział w koncercie kolęd w Czeczewie. Uroczystość ta była poświęcona twórczości pana Jerzego Stachurskiego, kompozytora, poety, dyrektora SP w Czeczewie.
Muzyczną opowieść o Bożym Narodzeniu przedstawiliśmy w czeczewskim kościele pw. Św. Józefa wraz z chórem „Rumianie”, Zespołem Śpiewaczym OSP w Czeczewie, uczniami SP w Czeczewie, Tomaszem Fopke, Moniką Rogalewską oraz Pauliną Skrzyńską.


Koncert przyciągnął wielu słuchaczy, wśród których byli zaproszeni goście, sympatycy twórczości Pana Stachurskiego oraz mieszkańcy Czeczewa. Po każdym wykonanym utworze rozbrzmiewały gromkie brawa.
Nasz zespół wykonał trzy utwory, „Ceszenką kolibionka”, „Na Pasterka” oraz „Święta”. Dziewczyny zachwyciły publiczność oraz samego kompozytora oryginalnością aranżacji, czystością intonacyjną oraz ciekawą interpretacją pieśni.
Na koniec koncertu, Pan Jerzy Stachurski podzielił się z zebranymi refleksjami, wspomnieniami z dzieciństwa ,mówiąc „ ....część tych wspomnień utrwaliłem w swoich utworach, które przed chwilą zaprezentowali wykonawcy”.
Ostatnim akordem koncertu było wspólne odśpiewanie piosenki finałowej pt.”Piosenka świąteczna” oraz ulubionej kolędy kompozytora pt.”Bóg się rodzi”.


Z. Meyer