Szukałem człowieka…

Jak co roku fortuna znów zatoczyła koło i po dniach beztroskiej kanikuły przyszło powrócić na niwę szkolnego obowiązku. Młodzież Gimnazjum Publicznego im. Pisarzy Kaszubsko – Pomorskich w Luzinie wypełniła gwarem plac przed kaplicą pw. Matki Boskiej Różańcowej dzieląc się wspomnieniami z wakacji.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą odprawił ks. Jan Minkiewicz, przypominając w homilii o powołaniu zarówno uczniów jak i nauczycieli do wzajemnego szacunku i uwagi w trudnym procesie nauczania i wychowywania. Uczniowie włączyli się również w przygotowanie oprawy liturgicznej.

Po mszy gimnazjaliści z klas drugich i trzecich przeszli do budynku gimnazjum, a świeżo upieczeni pierwszoklasiści pozostali na inauguracyjnym spotkaniu z dyrektorem szkoły i nowymi wychowawcami. Dyrektor Kazimierz Bistroń ,serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych: uczniów, rodziców , wychowawców i innych pracowników szkoły. Powiedział m.in.: „ W okresie wakacji szukałem człowieka. Szukałem człowieka dla Was. Nie tyle pedagoga, co wychowawcę – człowieka, który poprowadzi Was przez ten trudny okres w Waszym życiu. Szukałem człowieka, do którego w każdej trudnej sytuacji będziecie mogli się zwrócić, będziecie mogli na niego liczyć. Waszymi wychowawcami zostają:

I a – Jolanta Serafin

I b – Sabrina Karwat

I c – Marek Hinz

I d – Joanna Nadolska

I e – Joanna Bornowska

I f - Iwona Maszota

I g – Aleksandra Stojek

I h – Anna Miotk

I i – Monika Gruba

I j – Alina Koczorska

Życzę Wam pomyślności w nowym roku szkolnym.”

Na zakończenie uczniowie klas pierwszych udali się na pierwsze spotkanie z wychowawcami w gościnnych murach nowej szkoły.

 

(G)