„Serce się śmieje na tę uroczystość”

Święto Edukacji Narodowej w murach gimnazjum

dscn0145Wszyscy pracownicy naszego gimnazjum, czyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi w godzinach popołudniowych  w przeddzień swojego święta zgromadzili się na uroczystej akademii przygotowanej dla nich przez gimnazjalistów . Nad częścią artystyczną czuwały polonistki - p. Natalia  Kupska  i p. Joanna Bornowska , oprawą muzyczną kierowała p. Zofia Meyer. Wspaniałą dekorację zawdzięczaliśmy  p. Irenie Kaliszewskiej.

Mottem uroczystości były słowa Aliszera  Nawoi „To, co wyrasta z mocnego korzenia, w gałęzie, kwiat i owoc się zamienia”.

Na część artystyczną składały się zabawne scenki rodzajowe, które powstały z parafrazy znanych  tekstów literackich m.in. fragmentu Inwokacji, Biblii czy też popularnych melodii  typu :„Czerwone korale”, „Płonie ognisko i szumią knieje”. Wszyscy grający sprawili nam niezapomnianą  chwilę radości, na długo zapamiętamy  rolę diabełka (Paula Krzemińska), księdza (Wincenty Klein) czy mistrzowskie wykonanie piosenki  w rytmie rapu  Bartłomieja Kręcisza.

Całą uroczystość prowadziły, wcielając się w role narratorów – M. Baranowska i E. Richert.

Swoją obecnością zaszczycili nas: p. A. Miłosz, wieloletni przyjaciel szkoły , który podkreślił, iż bardzo wysoko ceni sobie  dobrych nauczycieli  i dobrych gimnazjalistów tej placówki  oraz przewodnicząca Komisji Oświaty naszej Gminy p. A. Meyer. Wręczając na ręce dyrektora bukiet kwiatów pani Meyer podziękowała za pracę z młodzieżą, za zaangażowanie w  trudnej misji wychowawczej. W imieniu Wójta, Rady Gminy i swoim własnym złożyła życzenia  dalszej cierpliwości, realizacji własnych planów, ambicji oraz zdrowia i sukcesów.

         Dyrektor K. Bistroń podziękował gościom za obecność w tym szczególnym dla nas  dniu , młodzieży za  piękną inscenizację i niecodzienne słowa skierowane do pracowników oświaty, chórowi za wspaniałe piosenki.

Tekst: G. Kulas

Zdjęcia: D. Nadolski