Gimnazjaliści wybrali nowy Samorząd Uczniowski

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego są prawnie zawarowane i stały się piękną, szkolną tradycją. Wszyscy uczniowie przygotowują się do nich i traktują je bardzo poważnie. Przed planowanymi wyborami odbyło się spotkanie kandydatów do Samorządu Szkolnego. Gimnazjaliści zapoznali się z zasadami kampanii wyborczej w szkole, dowiedzieli się jak przygotować plakaty wyborcze, na których mieli się przedstawić i krótko wypisać swoje propozycje. Wszystkie plakaty zostały wywieszone na tablicy w holu głównym i cieszyły się sporym zainteresowaniem młodych wyborców.

Dzień 26 października był dniem głosowania do Samorządu. Do walki o stanowisko przewodniczącego stanęło 15 kandydatów. Uczniowie odebrali karty do głosowania i ruszyli do urny. Największą liczbę głosów uzyskała uczennica klasy IIIe Klaudia Dybowska, która została tym samym przewodniczącą Samorządu na ten rok szkolny. Kolejne miejsca zajęli Daria Keilińska IIIi, oraz Michał Baranowski IIIj. Dyrektor pogratulował nowo wybranym i oficjalnie rozpoczął nową kadencję Samorządu.