Kolejny sukces w Pomorskiej Lidze Zadaniowej

Pomorska Liga Zadaniowa „Zdolni z Pomorza” to konkurs adresowany między innymi do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego. Jest konkursem realizowanym w trzech etapach:
- I etap kwalifikacyjny – przeprowadzony pod nadzorem nauczycieli w szkole macierzystej;
- II etap powiatowy – w formie elektronicznej, prace przygotowane przez uczestników w miejscu ich zamieszkania i przesłane zgodnie z instrukcją;
- III etap wojewódzki – przeprowadzony w miejscu i czasie, wyznaczonym przez organizatora.

Po dwóch etapach tego konkursu Laura Grochocka - Sikora zdobyła tytuł finalisty etapu powiatowego i będzie reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim. Julia zakwalifikowała się też do powiatowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla szkół podstawowych organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty i udowodniła w ten sposób, że mimo trudności na jakie napotykamy w czasie nauki zdalnej chemia jest jej pasją.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.
K. Kaczykowska