Dzień Kota

Koty, kotki i kocięta- to również nasi przyjaciele i to właśnie im został dedykowany Dzień Kota.17 lutego uczniowie klasy II b przyłączyli się do obchodów tego święta i przybyli do szkoły w kocich przebraniach. Na lekcjach opowiadali ciekawostki z życia swoich pupili, poznali różne rasy kotów i ich zwyczaje oraz rozmawiali o opiece nad domowymi zwierzętami i o roli człowieka w pomocy bezdomnym kotom.

Wzięli udział w różnych konkursach: przyciągania myszki, rozpoznawania kotów z filmów i bajek, rozwiązywania łamigłówek, labiryntów i odkodowania obrazka. Niełatwym zadaniem okazało się objaśnianie znaczenia popularnych związków frazeologicznych takich, jak np. :„tyle, co kot napłakał”, „pierwsze koty za płoty”, „drzeć z kimś koty”, „żyć jak pies z kotem”.

M. Musiał