Makieta wiejskiej zagrody klasy I ,,b”

Dnia 17.0.21r uczniowie klasy I ,,b” wspólnie z wychowawcą oraz nauczycielem wspomagającym wykonali makietę przedstawiającą wiejską zagrodę. Dzieci zostały podzielone na zespoły, z których każdy do wykonania miał określone zadania. Makiety wykonywano w ramach realizacji bloku tematycznego ,,Z wizytą na wsi”.

Uczniowie poznali warunki życia i pracy mieszkańców wsi na podstawie tekstów, ilustracji oraz własnych doświadczeń.

Trzeba przyznać, iż doskonale orientują się jakie są cechy charakterystyczne wsi. Potrafią także wskazać zajęcia i obowiązki rolników uwzględniając przy tym zmieniające się warunki pogodowe. Uczniowie na podstawie filmu dowiedzieli się również jak wyglądała praca rolnika kiedyś a jak wygląda to obecnie. Na dużą uwagę zasługuje fakt, iż dzieci świetnie orientują się jakie maszyny pomagają rolnikom w pracach polowych. Wiedzą również jakie zwierzęta można spotkać na wiejskim podwórku oraz jakie korzyści ma człowiek w związku z ich hodowlą.
Wykonanie klasowej makiety sprawiło dzieciom wiele radości a także dało możliwość integracji klasy.
K. Kasperska, K. Szumińska