Erasmus+ w akcji!

6 maja był dla uczestników projektu Erasmus+ dniem niezwykłych emocji – siódmoklasiści, wraz ze swoimi nauczycielami, wzięli udział w spotkaniu online dla wszystkich 4 szkół partnerskich projektu „The Family We Call Europe”. Dla grupy naszych uczniów było to pierwsze spotkanie i pierwsza okazja, aby zobaczyć i usłyszeć koleżanki i kolegów z zagranicy.

W tym roku szkolnym, z konieczności, cała aktywność w projekcie oparta jest na działaniach za pomocą portalu eTwinning. W marcu pracowaliśmy nad zadaniami przygotowanymi przez szkołę hiszpańską. Tworzyliśmy komiksy w oparciu o mity i legendy oraz analizowaliśmy powstanie alfabetów każdego z krajów. W kwietniu tematem pracy była Unia Europejska i wydarzenia historyczne. Efektem tego projektu jest film z wypowiedziami uczestników projektu na temat ich planów i przyszłości oraz quiz wiedzy o Unii, przeprowadzony w trakcie spotkania online (nasz uczeń, Nikodem Dampc, VIIa, okazał się ekspertem w tej dziedzinie!). Maj poświęcony będzie zadaniom bardziej artystycznym – tańcowi i sztuce kulinarnej typowej dla krajów partnerskich.
Bieżący rok szkolny jest czasem dostosowywania projektu do nowych, pandemicznych warunków. Zapadały ważne decyzje, czy i jak realizować zagraniczne wymiany uczniów, które są nieodłącznym i kluczowym elementem szkolnych projektów Erasmus+. Jesteśmy przygotowani na różne warianty, ale patrzymy w przyszłość z optymizmem. Jeśli nowy rok szkolny zaczniemy wolni od koronawirusa, od początku września pełną parę będziemy przygotowywać się do wyjazdu do Hiszpanii z pierwszą, siedmioosobową grupą uczniów. Kolejne wyjazdy to Grecja, potem wizyta w Polsce i na końcu wizyta na Litwie. Nie możemy się już doczekać!
Joanna Nadolska