Mamy swoją stronę z interaktywnymi ćwiczeniami z języka niemieckiego!

W październiku 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w innowacji pedagogicznej „E-uczeń - współtwórcą materiałów edukacyjnych”, której efektem końcowym było stworzenie w czerwcu strony internetowej.
Uczennice klasy VIIe tworzyły zadania, gry, quizy w różnych aplikacjach, tj. learninApps, quizlet, wordwall, zawierające zagadnienia leksykalne i gramatyczne oraz prezentacje multimedialne poprzez stronę internetową „Canve”. Stworzyły również zdjęcia podręczników na naszą stronę. Nad pracami czuwała nauczycielka języka niemieckiego, która jako koordynator umieszczała wszystko na stronie i tak powstała wspólna baza zadań.

Równolegle kilka innych szkół z całej Polski tworzyło materiały w podobny sposób i tak teraz można korzystać z jednej strony, przećwiczyć leksykę i gramatykę zarówno z j. niemieckiego jak i j. angielskiego. To zawdzięczamy pani Katarzynie Drausal, która była koordynatorem wszystkich szkół biorących udział w tworzeniu strony.
Dzięki naszej zespołowej pracy uczniowie są współodpowiedzialni za proces uczenia się, tworzą zadania, ucząc się i bawiąc. Młodzież ma zawsze dostęp do ćwiczeń, a rodzice uzyskali możliwość ćwiczenia z dziećmi w domu, natomiast nauczyciele mogą znaleźć wszystkie materiały w jednym miejscu i korzystać z uporządkowanych zbiorów.

Zapraszamy: https://www.euczen.net/niemiecki/

Uczennice klasy VIIe wraz z germanistką p. Dominiką Tetzlaff