Umowa o partnerstwie podpisana!!

Dnia 16 czerwca 2021 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie oraz Książnica im. prof. Gerarda Labudy w Wejherowie weszły na wspólny szlak edukacyjny. Stało się to za sprawą podpisania umowy o partnerstwie i współpracy. Ze strony luzińskiej „dwójki” umowę podpisał dyrektor szkoły Kazimierz Bistroń, natomiast książnicę reprezentował dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej Tomasz Fopke.

Umowa stała się formalnym potwierdzeniem trwającej od dawna współpracy pomiędzy placówkami i będzie swoistym drogowskazem uzupełniającej się współpracy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 będą mogli z regularną częstotliwością odwiedzać Książnicę im. prof. G. Labudy i z tego miejsca czerpać wiedzę o swym edukacyjnym Patronie.
Podpisanie umowy odbyło się w obecności uczniów szkoły, którzy zwiedzili nowy obiekt i z zainteresowaniem wysłuchali lekcji o życiu i dokonaniach Gerarda Labudy.
M. Bistroń