Bajkowe święto w klasie 3 b

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.
5 listopada uczniowie klasy-3 b uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych, dzięki czemu można było na korytarzu spotkać Myszkę Miki, Spidermana, księżniczki oraz królewny z różnych baśni, kowboja, pirata i można było ujrzeć jeszcze wiele innych bajkowych postaci.

Na lekcji wszyscy doskonalili umiejętności pracy w grupach, rozwijając myślenie i wspaniale się przy tym bawiąc. Najpierw układali i opowiadali historyjki obrazkowe niektórych bajek. Potem rozwiązywali zagadki wymagające wykazania się znajomością treści bajek, rozpoznawali tytuł bajki po rekwizycie i cytacie, układali puzzle naklejając element w odpowiedni wynik obliczenia. Każdy z przebranych uczniów zaprezentował swój bajkowy strój i wybraną postać. Na koniec obejrzeli film animowany z morałem pt.: ”Bursztynowa korona” z serii „Baśnie i bajki polskie”. Ten dzień był wspaniałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz przypomnienia ulubionych bajkowych bohaterów.

M. Musiał