Mikołajkowe warsztaty mydlarskie w klasie 3 b

6 grudnia uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach mydlarskich zorganizowanych i poprowadzonych przez panią Beatę Sicha i panią Aleksandrę Szumlańską. Uczniowie samodzielnie wybierali kształty foremek, dekorowali suchymi roślinami, ziołami, ziarenkami kawy, skórkami pomarańczy, nadawali mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor dodając kropelki ekstraktów perfum i barwników.

Wszyscy z zapałem tworzyli własne mydła dbając o ich estetykę, różnorodność, preferencje zapachowe oraz o bezpieczeństwo, gdyż masa do zalewania kompozycji była bardzo ciepła. Zajęcia pozwoliły przenieść uczestników w pachnący świat mydła, pobudziły kreatywne myślenie i umożliwiły wykonanie upominków świątecznych dla rodziców. Serdecznie dziękujemy !

M. Musiał