MIKOŁAJKI KLASOWE

Imieniny Świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia oraz dla wielu uczniów to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku. Mikołajki to święto, które od wielu już lat wpisane jest w polską rzeczywistość. Kojarzone jest głównie z postacią pogodnego staruszka w okularach i czerwonym stroju, z długą białą brodą, zwanego Świętym Mikołajem oraz z ofiarowywaniem drobnych prezentów niespodzianek.

Klasy I-III z niecierpliwością oczekiwały przybycia Świętego Mikołaja. Gdy usłyszały znane wołanie „ ho, ho, ho...Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i zawsze na niego czekają. Na pożegnanie zachwycone dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj obiecał, ze wróci do grzecznych pociech za rok. Celem zorganizowania Mikołajek było: utrwalenie tradycji i zwyczajów związanych z mikołajkowym świętem i dostarczenie radości z wręczania podarunków.
B. Kałduńska