1 maja 2012 - Luzinianki na międzynarodowym podium

W dniach 29 kwietnia - 1 maja 2012 odbyły się w miejscowości Wieliszew k/Warszawy pierwsze w tym roku w Polsce międzynarodowe zawody w Biegach na Orientację, pod nazwą „Grand Prix Mazowsza”. Ogółem w zawodach startowało ponad 400 zawodników z różnych zakątków Europy.

Zawodnicy przez trzy dni zmagali się z upałem oraz z trudnym technicznie terenem legionowskich lasów. Rozegrano trzy biegi: sprinterski, średniodystansowy oraz bieg klasyczny. Zawodnicy nagradzani byli za każdy dzień zawodów oddzielnie oraz za klasyfikację końcową po trzech dniach, która stanowiła sumę czasów biegu ze wszystkich trzech dni łącznie. Trzeci dzień zawodów był jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Warszawy.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Gminnego Klubu Sportowego w Luzinie, którzy kilkakrotnie stawali na podium:

- Alicja Pipka – w kategorii seniorek (21-34 lata) pierwszego dnia zajęła pierwsze miejsce, drugiego dnia pierwsze, natomiast trzeciego dnia zdobywając drugie miejsce. W sumie po trzech dniach była bezkonkurencyjna i w klasyfikacji końcowej stanęła na najwyższym podium

          - Ryszard Jakielaszek - w kategorii weteranów w drugim dniu zawodów zajął pierwsze miejsce, w trzecim dniu zawodów zajął drugie miejsce. W sumie po trzech dniach zmagań w klasyfikacji końcowej również stanął na najwyższym podium.

          - Karolina Graczyk – w kategorii juniorek młodszych (15-16 lat) w trzecim dniu zawodów zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal Mistrzostw Warszawy.

Tak więc „LUZINO” kilkakrotnie wywoływane było do dekoracji.

W.S.