GIMNAZJALISTKI Z LUZINA W DWÓCH FINAŁACH WOJEWÓDKICH

W poniedziałek 13 maja w Wejherowie odbyły się powiatowe zawody Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt. Od początku turnieju gimnazjalistki z Luzina były wymieniane wśród faworytek turnieju. W swoim pierwszym meczu wygrały wysoko 7:2 z zespołem z Rumii.

Kolejnym przeciwnikiem był zespół z Choczewa, który pokonały 4:0. Trzecie spotkanie, decydujące o wejściu do finału, to zmagania z Gimnazjum z Bolszewa. Luzinianki kolejny raz pokazały, że są w znakomitej dyspozycji i wygrywając ten mecz 3:0 .W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju, Gimnazjum z Luzina oraz Gimnazjum nr 3 z Wejherowa. Pojedynek ten był bardzo zacięty i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. W drugiej połowie jednak piłkarkom z Luzina dwukrotnie udało się przełamać obronę gimnazjalistek z Wejherowa i tym samym zapewniły sobie pierwsze miejsce w całym turnieju i awans do finału wojewódzkiego. Warto wspomnieć, że ten sam zespół trzy dni wcześniej zapewnił sobie awans do finału wojewódzkiego turnieju Coca Cola Cup, wygrywając w trzeciej rundzie eliminacji z Gimnazjum z Bolszewa 11:0. Życzymy powodzenia w finałach wojewódzkich! Luiza Kass, Anna Patelczyk, Rozalia Okoniewska, Jóskowska Karolina, Kołacz Magda, Grubba Klaudia, Drabik Monika, Magda Lińska,Barbara Mudlaff, Paulina Brzeska.

G. Semak