Jedziemy na Finał Ogólnopolski do Krakowa !

W sobotę 25.05.13r. na obiektach Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Wojewódzki Finał Coca Cola Cup w piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Zawodniczki reprezentujące nasze gimnazjum, a na co dzień występujące w zespole GOSRiT Luzino zaprezentowały się bardzo dobrze, wygrywając cały turniej.

W pierwszym meczu grupowym zagraliśmy z Gimnazjum z Klukowej Huty. Od początku spotkania nasze gimnazjalistki uzyskały widoczną przewagę. Pierwsze trzy bramki strzeliły: Magda Kołacz, Karolina Jóskowska i Monika Drabik. Zespół z Klukowej Huty jednak zdołał wyrównać wynik spotkania na 3:3. Nasze zawodniczki się nie poddały i strzeliły rywalkom jeszcze pięć goli-trzy Luiza Kass oraz po jednej Monika Drabik i Magda Lińska wygrywając 8-3.

 

Podczas swojego drugiego meczu w grupie luzinianki spotkały sie z zespołem z Malborka. Mecz był bardzo wyrównany. Strzały z jednej jak i drugiej strony mijały bramkę lub wpadały w ręce bramkarek. Na szczęście jeden ze strzałów Luizy Kass znalazł drogę do bramki i do przerwy prowadziliśmy 1:0. W emocjonującej końcówce wynik spotkania na 2:0 ustaliła Karolina Jóskowska. 

 

Trzeci ostatni mecz grupowy to rywalizacja z zespołem z Gdańska. Nasze piłkarki szybko strzeliły trzy bramki i kontrolowały przebieg spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0, a bramki strzelały: Karolina Jóskowska, Luiza Kass, Magda Kołacz, oraz Rozalia Okoniewska.

W półfinale naszym gimnazjalistkom przyszło się zmierzyć z Gimnazjum z Gołubia. Był to bardzo zacięty pojedynek. Do przerwy, świetnie tego dnia dysponowana Luiza Kass, dwukrotnie wyprowadzała nasz zespół na prowadzenie, jednak rywalki szybko wyrównywały. Po zmianie stron luzinianki nie straciły już żadnej bramki i strzeliły dwie, dające awans do finału. Autorkami goli były Magda Kołacz i niezawodna Luiza Kass.

Wielki finał to ponownie rywalizacja z grupowymi rywalkami z Malborka. W pierwszej połowie bramkę strzeliła Magda Kołacz, lecz zespół z Malborka wyrównał i do przewy mieliśmy wynik 1:1. Po zmianie stron dużo lepiej zagrały Gimnazjalistki z Luzina i po dwóch bramkach Karoliny Jóskowskiej mecz zakończył się wynikiem 3:1 i to nasze dziewczyny cieszyły się z awansu do Finału Krajowego, który odbędzie się w dniach 7-8.06.2013 na rynku w Krakowie.

Wszystkie zawodniczki otrzymały na zakończenie pamiatkowe dyplomy i medale oraz okazały puchar dla drużyny. Podczas całego turnieju zawodniczki uczestniczyły także w licznych konkursach i konkurencjach za co otrzymały drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale Krajowym w Krakowie.

Skład drużyny: Klaudia Grubba (najlepsza bramkarka turnieju), Monika Drabik (1 bramka), Magda Lińska (1 bramka), Magda Kołacz (4 bramki) Luiza Kass (8 bramek), Karolina Jóskowska ( 5 bramek) , Rozalia Okoniewska (1 bramka), Ewelina Pielowska, Barbara Mudlaff, Paulina Brzeska.