Drużyna dziewcząt Gimnazjum z Luzina o włos od finału krajowego COCA COLA CUP

             Dnia 8 czerwca w Gdańsku na stadionie Lechii Gdańsk odbył się finał wojewódzki turnieju COCA COLA CUP w piłce nożnej dla chłopców oraz dziewcząt. Do finału wojewódzkiego zakwalifikował się zespół dziewcząt z Gimnazjum w Luzinie. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Semak oraz Tomasza Myszewskiego pokazała, że potrafi grać w piłkę nożną na wysokim poziomie. W turnieju  udział wzięło 6 najlepszych zespołów z  województwa Pomorskiego. Mecze trwały 2 x 15 minut i odbywały się przy temperaturze około 30 stopni Celsjusza.

            Pierwszy mecz grupowy to zmagania Luzina oraz Gimnazjum nr 12 z Gdyni. Po pierwszej połowie Gimnazjum Luzino po dwóch golach Moniki Pielowskiej oraz Natalii Nastały prowadziło 3:0.  Po bardzo dobrej grze i kolejnych dwóch bramkach Moniki Pielowskiej oraz po trafieniach Emilii Kwidzińskiej i Patrycji Anolik nasze Gimnazjum zwyciężyło 7:0.

 Kolejny mecz i kolejna wysoka wygrana. Tym razem przeciwnikiem był zespół z Jezierzyc. Trzy do zera do przerwy po bramkach Moniki Pielowskiej, Aleksandry Krauze oraz Julity Wojewskiej. Druga odsłona to nadal dominacja dziewczyn z Luzina. Kolejne dwa trafienia Moniki Pielowskiej oraz jedno Aleksandry Krauze ustaliły wynik spotkania. Zawodniczki z Jezierzyc odpowiedziały pod koniec spotkania dwoma bramkami i to wszystko na co było stać te zawodniczki tego dnia. Wynik końcowy 6:2 dla Luzina.

            W swoim kolejnym meczu zespół z Luzina zagrał w półfinale z zespołem ze Stężycy. Wysoka temperatura i pełnia słońca nie sprzyjała grze. Zmęczone zawodniczki obu zespołów starały się grać jak najlepiej. Pierwsza wyrównana połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Gimnazjum z Luzina po bramkach Aleksandry Krauze oraz Moniki Pielowskiej. W drugiej części meczu nie zabrakło wielkich emocji. Zaraz po przerwie zawodniczki ze Stężycy wyrównały, a chwilę później wyszły na prowadzenie 3:2. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania gimnazjalistki z Luzina wyrównały po przepięknym golu Luizy Kass. O awansie miała zadecydować dogrywka. Pięć minut dogrywki nie zmieniło wyniku. Pomimo ciągłych ataków na bramkę, dwóch poprzeczek i trzech słupków, dziewczynom z Luzina nie udało się pokonać bramkarki ze Stężycy . O awansie zadecydowała „żółta kartka”, którą otrzymała zawodniczka z Luzina i tym samym, w myśl prowadzonej na tym turnieju klasyfikacji fair play, do finału awansował zespół ze Stężycy.

            Mecz o trzecie miejsce, w którym piłkarki z Gimnazjum w Luzinie ponownie spotkały się z gimnazjalistkami z Jezierzyc, miał bardo emocjonujący przebieg. Zmęczone zawodniczki obu zespołów zostawiły na boisku resztki sił. Do przerwy prowadzenie dziewczyn z Luzina po golu Luizy Kass. Po zmianie stron zespół z Jezierzyc wyrównał. Na pięć minut przed końcem bramkę na wagę brązowego medalu strzeliła ponownie Luiza Kass.

            Na zakończenie odbyło się wręczanie pamiątkowych pucharów oraz medali. Zwycięzcą okazało się Gimnazjum ze Stężycy, za nimi uplasował się zespół z Dębrzna. Gimnazjum Luzino na trzecim miejscu.

Skład Gimnazjum z Luzina:

1)     Maria Lińska

2)     Żaneta Wojewska

3)     Julita Wojewska 

4)     Aleksandra Krauze

5)     Luiza Kass

6)     Magda Pipka

7)     Emilia Kwidzińska

8)     Monika Pielowska

9)     Patrycja Anolik

10) Natalia Nastały