FIGHTERS TEAM I DRĘTWE KOMARY ZWYCIĘZCAMI SZKOLNEJ LIGI HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Zakończyła się już III edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej Halowej, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku w lidze udział wzięło 14 drużyn, czyli niemal 100 uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie.

Po feriach zimowych rozegrane zostały dwie ostatnie kolejki Ligi „SP 2”, które zdecydowały o ostatecznej kolejności. Wyniki przedstawiały się następująco:

 

 

IV Kolejka – 13.02.2018r.

Wyniki

1

FC EUROTRAMPY – FIGHTEARS TEAM

0:0

2

FC DZIKI - FARMERZY

6:0

3

FC PEPSI – FC SPARTAN

9:1

 

 

V Kolejka – 20.02.2018r.

Wyniki

1

FAMERZY – FC SPARTAN

0:0

2

FIGHTEARS TEAM – FC DZIKI

4:1

3

FC DZIKI – FC EUROTRAMPY

13:0

 

Po pięciu kolejkach zmagań najlepszym zespołem okazał się Fighters Team, który jako jedyny w swoim składzie oprócz zawodników miał również zawodniczki. Na drugim miejscu uplasowały się FC Dziki, a na trzecim FC Pepsi.

 

Tabela przedstawiająca klasyfikację końcową Ligi SP 2:

 

Nazwa zespołu

Bilans bramkowy

Ilość punktów

Miejsce

FIGHTEARS TEAM

18:7

12

I

FC DZIKI

34:5

12

II

FC PEPSI

17:11

9

III

FAMERZY

5:4

3

IV

FC SPARTAN

7:28

3

V

FC EUROTRAMPY

5:21

0

VI

 

 

Dnia 27.02.2018r. zostały rozegrane mecze o miejsca Szkolnej Ligi „Gimnazjum”. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny Cwaniaczków z PKSu i Magical. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 i zwycięzce meczu wyłoniły rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy drużyny Magical i to oni zajęli trzecie miejsce. Natomiast w meczu o pierwsze miejsce Drętwe Komary pokonały Kombajny Sołtysa 5:1

Wyniki meczów finałowych:

Mecze o miejsca finałowe

Nazwy drużyn

Wyniki

Mecz o I miejsce

KOMBAJNY SOŁTYSA- DRĘTWE KOMARY

1:5

Mecz o III miejsce

CWANIACZKI z PKSu - MAGICAL

1:1 (k 1:2)

Mecz o V miejsce

ŻABA FC - I JUST FC

0:9

Mecz o VII miejsce

GANG ŚWIEŻAKÓW - DZIECI DZIKIEGO

5:2

 

Tego samego dnia odbyło się również uroczyste zakończenie III edycji Szkolnej Ligi Halowej Piłki Nożnej, którą organizowali nauczyciele WF: Grzegorz Semak i Karol Pionke. Po trzy najlepsze drużyny z każdej ligi otrzymały pamiątkowe puchary i medale, które wręczali dyrektor GOSRiTu Luzino Piotr Klecha i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie Michał Myślisz.

Na koniec spośród wszystkich uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody.

 

Najlepszym strzelcem ligi „SP 2” został Szymon Skurat, który strzelił swoim rywalom łącznie 15 bramek. W grupie uczniów z Gimnazjum najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Beniamin Damps, który na swoim koncie zgromadził 18 bramek.

 

Pan Piotr Klecha oprócz medali i pucharów ufundował również nagrodę specjalną dla drużyny, która uzbiera najwięcej głosów w facebookowym konkursie na najzabawniejszą nazwę. Konkurs ten wygrała drużyna Cwaniaczków z PKSu, która uzbierała ponad 80 lików.